Ana Sayfa Haber Telefon Yerini Bulma Uygulaması Cihaz Yöneticisi
Ana Sayfa Haber Telefon Yerini...
Ana Sayfa Haber Telefon Yerini...

Telefon Yerini Bulma Uygulaması Cihaz Yöneticisi

Telefon Yerini Bulma Uygulaması Cihaz Yöneticisi

Uygulama akıllı cihazlarımızın çalınma veya kaybolma durumlarına göre Google tarafından geliştirilmiş. Bu gibi durumlara 4 tane basamak bulunmakta.İlk olarak cihazın yerini bulma, zilini çaldırma, kilitleme ve silme seçenekleri mevcut.

Eğer cihazınızı bulamıyorsanız bilgisayardan veya başka bir android cihaz üzerinden “Cihaz Yöneticisi” uygulaması ile teşefon yerini bulma işlemini yapabiliriz.Telefonumuzda kullandığınız G-mail kullanıcı adı ve şifrenizi girerek cihazın yerini bulabilir veya 3 basamaklı güvenlik işlemlerini yapabilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra sizi Google Maps’ın ve alt tarafta 3 tane önlem basamağının bulunduğu bir ekran karşılıyor olacak.

Kaybolan cihazınızda GPS veya herhangi bir konumlandırma servisi açık ise Google Maps ile cihazınızın yerini bulabilirsiniz.Eğer herhangi bir konumlandırma servisi açık değil ise altta yer alan ve cihazınızı bulmaya ve korumaya yönelik olan bir dizi uyarı sistemlerini başlatabilirsiniz.

Bilgisayardan Girmek İçin

Uygulamayı İndirmek İçin
Bu önlemler Zili çaldır, Kilitle ve Sil. Zili çaldır denildiği zaman telefonunuz sessizde olsa bile zilini çaldıracaktır.Kilitle seçeneği ise telefonunuzu kilitlemeye yarıyor.Sil seçeneği ise telefonunuzdaki verileri kötü kişilerin eline geçmemesi için bütün her şeyi siler.

Zili Çaldır Seçeneği

Bu seçeneği seçtiğinizde telefonunuz sessizde olsa dahi son ses ile çalmakta.Bu sesi kapatmak için ise cihazın güç tuşuna basmanın yeterli olacaktır.Eğer telefonunuzu bir yerde düşürdüyseniz veya evde kaybettiyseniz bu seçenek bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Telefon Yerini Bulma

Kilitle Seçeneği

Bu seçenek telefonunuzun yabancı ellerde olduğunu düşünüyor kullanabileceğiniz bir yöntem.Bu seçenek ile telefonunuza harf ve rakamlardan oluşan karışık bir şifre ile kilitleyebilir, Telefonun ekranında kurtarma mesajı yayınlayabilir veya telefon numarasını kilit ekranında gösterebilirsiniz.

Eğer cihazın başka birinin eline geçmiş olabileceğini düşünüyorsanız ve size ulaşmasını istediğiniz durumlarda kullanabileceğiniz bir özellik olabilir.Kilit ekranında gösterilecek mesaj ile de telefonu bulan kişi ile irtibata geçerek cihazı almanızı sağlayabilirsiniz.

Telefon Yerini Bulma Uygulaması

 

Sil Seçeneği

Bu seçenek ise son olarak kullanacağımız ve cihazımızda ki bilgilerin başkalarının eline geçmesini istemediğimiz zaman kullanabileceğimiz bir seçenek diyebiliriz.Bu seçenek, cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirir. Uygulamalarınız, fotoğraflarınız, müzikleriniz ve ayarlarınız silinir. Cihazınızdaki veriler silindikten sonra Android Cihaz Yöneticisi artık çalışmaz. Bu sıfırlama işlemi kalıcıdır. Cihazınızdaki SD kartın içeriğini silemeyebilir.

Cihazınız çevrimdışıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi cihaz çevrimiçi olur olmaz gerçekleştirilir.Bu işelem biraz riskli olduğundan bunu seçerken biraz dikkatli olmalıyız.Zira cihazınıza bir daha ulaşamaya bilirsiniz.
Telefon Yerini Bulma Cihaz Yöneticisi

 

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin