Ana SayfaHaberTelegram...

Telegram Grup Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

Telegram Grup Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

Telegram Grup Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

Telegram Grup Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

Grup görüntülü görüşmesinin Telegram‘a gelmesi için uzun bekleyiş sona erdi. Telegram‘ın iOS, Android ve masaüstü uygulamalarının en son sürümüyle kullanıcılar grup sesli sohbetlerini video konferans görüşmelerine dönüştürebilir. Yeni katılımcılar aramaya katılırken bile önde ve ortada kalmaları için birinin video beslemesini ekranınıza sabitleme seçeneğiniz olacak. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir sunum yapmanız veya bir şeyler göstermek istiyorsanız ekranınızı paylaşabilirsiniz. Burada hem kamera beslemenizi hem de ekranınızı aynı anda paylaşma seçeneğide mevcut.

Bugünkü sürümle birlikte, grup görüntülü aramaları sesli sohbete katılan ilk 30 kişiyle sınırlıdır, ancak Telegram‘ın sesli sohbetleri canlı etkinlikleri ve diğer yeni özellikleri destekleyecek şekilde genişlettiği için “yakında” artacağını söylediği bir sayıdır. Telefonunuzda, tabletlerde ve bilgisayarlarda grup görüntülü görüşmelerine katılabilirsiniz. Bu ikinci cihazlarda, Telegram, meydana gelen her şeyi daha iyi görmenizi sağlamak için sundukları ek ekran alanından yararlanacaktır. Özellikle tabletlerde, hem video katılımcıları ızgarası hem de görüşmedeki herkesin bir listesini içeren bölünmüş ekran görünümü görmek için bir yan paneli açabilirsiniz.

Telegram‘ın grup görüntülü görüşmelerini rakiplerinin çoğundan daha geç eklediğini saymazsak, özelliğin mesajlaşma uygulamasına gelmesi uzun zaman aldı. Nisan 2020’de Telegram, aynı yıl daha sonra grup görüntülü görüşme ekleyeceğini söyledi. 2020’nin sonu bir yayın olmadan geldi ve gitti. Ardından, konuyla ilgili ilk açıklamasından neredeyse tam bir yıl sonra, Telegram CEO’su Pavel Durov, şirketin aracı Mayıs ayında yayınlayacağını söyledi. Açıkçası, Telegram da bu son tarihi kaçırdı, ancak artık grup görüntülü görüşmesi sonunda uygulamada, birçok Telegram kullanıcısının eklemeyi takdir edeceğini hayal etmelisiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin