Ana Sayfa Haber Tesla Otomatik...

Tesla Otomatik Pilot İle Gezinme Videosu

Ger geçen gün kendini biraz daha geliştiren Tesla Otomatik Pilot ile gezinme videosu yayınladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile Model S ve Model X‘in yeni serisi 8 kamera ve 1 radar ile çok daha güvenli bir hale getirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Hardware 2 (Donanım 2) ile birlikte yeni otomatik pilot donanımına geçen Tesla, ultrasonic sensör ve arka planda tüm işlemleri yürüten bilgisayarı baştan sona yenilenmişti. NVIDIA’nın CUDA mimarisini kullanan yeni Tesla Vision sistemi paralel işlem yeteneğine sahipken, önceki nesle kıyasla 40 kat daha yüksek performans sunabildiği bilgisi verilmişti.

Sitemde yer alan 8 kameradan 3’ü ön tarafı, geri kalan 5 kamera ise aracın etrafını görüntüleyecek şekilde tasarlanmış. Aracın ön tarafına yerleştirilen ultrasonic sensör, öndeki otomobilin altından sinyal göndererek iki öndeki aracı algılayabiliyor. Bu sayede otonom özelliğini bir çıta yükselten Tesla, ani fren veya gaz durumlarında daha tepkisel davranmasına da imkan vermiş.

Bugün ise Tesla yeni otomatik pilota sahip aracı ile bir video yayınladı. Video da sürücü koltuğunda oturan kişi araca hiç müdahale etmeden istenilen noktaya başarılı bir ulaştığı ve yine müdahale etmeden uygun bir park yeri bularak kendini park ettiği görülüyor. Özellikle dar ve araç trafiğinin yoğun olduğu noktalarda hiç bir sorun yaşamayan araç, yolun kenarında yürüyen yaya veya yol çalışması olan bölgelerde çok daha dikkatli hareket ettiği gözüküyor.

https://youtu.be/PUw_DMaQ264

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin