TikTok Mini Uygulama Entegrasyonu İçin Jump’ı Kullanıma Sundu

TikTok Mini Uygulama Entegrasyonu İçin Jump’ı Kullanıma Sundu

TikTok Mini Uygulama Entegrasyonu İçin Jump’ı Kullanıma Sundu

TikTok Mini Uygulama Entegrasyonu İçin Jump’ı Kullanıma Sundu

TikTok, kullanıcıların Jump adlı mini uygulamaları videolarına yerleştirmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği duyuruyor. Örneğin, biri yemek pişirme videosu yapıyorsa, görüntüleyenlerin bir düğmeye dokunarak TikTok‘un içinde bir tarif sayfası çekmesine olanak tanıyan tarif uygulaması Whisk’e bir bağlantı yerleştirebilir. Özellik şu anda test ediliyor ve yalnızca belirli bir grup içerik oluşturucunun videolarına bir Jump yerleştirme yeteneğine sahip olması, ancak TikTok, daha fazla testten sonra özelliği kullanıma sunacağını söylüyor.

Bir Jump ile bir video izlerken, izleyiciler ekranın alt kısmına yakın bir yerde bir düğme görecek ve ardından içeriği TikTok‘ta yeni bir ekranda açacak. Video hazırlayan içerik oluşturucular, eklemek için bir Jump seçebilecek ve ardından izleyicilerin Jump‘a dokunduktan sonra göreceği içeriği özelleştirebilecek. Bu sürecin nasıl göründüğünü ve kullanıcıları nasıl aradığını aşağıda görebilirsiniz:

Şirket, Jump‘ı son birkaç aydır halka açık olarak test ediyor, ancak şimdi daha geniş bir insan grubuna yayılıyor. Geliştirme ve beta dönemi boyunca TikTok, Whisk, Wikipedia ve Tabelog dahil olmak üzere Jump‘ı geliştirmek için seçkin bir grup şirketle çalıştı. TikTok yaptığı duyuruda, BuzzFeed ve IRL gibi şirketlerin yakında Jump‘a sahip olacağını ve kendi deneyimlerini oluşturmak isteyen geliştiriciler için uygulamalar açacağını söylüyor.

TikTok, The Verge‘e şu anda İçerik Oluşturucu Fonu’nun tüm üyelerinin videolarına bir Jump ekleyebileceğini ve her bir Jump’ın nasıl performans gösterdiğini izleyeceğini söyledi. Başlangıç ​​olarak, içerik oluşturucuların içeriklerini geliştirmek için kullanabilecekleri altı tane var.

TikTok, bir video platformunda küçük, uygulama benzeri deneyimler fikrini sunan ilk şirket değil; Snapchat, kullanıcıların küçük uygulamaları ve oyunları arkadaşlarıyla paylaşmasına ve kullanmasına olanak tanıyan Minis adını verdiği benzer bir özelliğe sahiptir. Jump‘lar gibi, Mini’ler de HTML5 kullanarak içerik oluşturuyor; bu, web geliştirme deneyimine aşina olanlar için bir tane oluşturma sürecini nispeten basit hale getirmeli. Snapchat ayrıca yakın zamanda TikTok-esque özelliğinden uygulamaları kolayca yükleme özelliğini de ekledi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin