Ana SayfaHaberTopraksız...

Topraksız Dekoratif Saksı; Terraplanter

Topraksız Dekoratif Saksı; Terraplanter

Topraksız Dekoratif Saksı; Terraplanter

Topraksız Dekoratif Saksı; Terraplanter

Bir çok alanda kolay, pratik ve zahmetsiz çözümler aradığımız günümüzde, topraksız dekoratif saksı projesi Terraplanter çok farklı bir saksı anlayışı ile karşımıza geliyor. Özel bir çalışma ile geliştirilen seramik tasarımda, içine doldurulan su, mikro gözenekler ile dışarıya sızarak hidroponik yöntemle evde bitki yetiştirmenin kapısını aralanmış.

 Ana fikir olarak evde toprak, kir, böcek vs ile uğraşmadan basit, temiz, az bakım gerektiren hidroponik saksı geliştirme amacı ile geliştirilmiş. İçine doldurulan suyu dış yüzeye yavaş yavaş sızdıran higroskopik seramik gözeneklere uygun tohumlar sabitlenip kolaylıkla bitki yetiştirilebiliyor. Bu sayede su yüzeye eşit oranda dağıldığı için bitki kökleri saksı yüzeyini çevrelediği gibi ayrıca bitki sürekli en uygun orada sulandığı için çok daha iyi yetişebiliyor.

Yaklaşık 1k ağırlığında, 227mm yükseklik ve 114mm genişliğinde olan Topraksız Dekoratif Saksı, gövdenin haricinde alt kısmı için tabak ve üstünde de kapak bulunuyor. Daha detaylı bilgi için Terraplanter resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin