Ana SayfaHaberTwitch,...

Twitch, Trump’ın Hesabını Süresiz Olarak Devre Dışı Bıraktı

Twitch, Trump’ın Hesabını Süresiz Olarak Devre Dışı Bıraktı

Twitch, Trump’ın Hesabını Süresiz Olarak Devre Dışı Bıraktı

Twitch, Trump’ın Hesabını Süresiz Olarak Devre Dışı Bıraktı

Twitch, Çarşamba günü Trump yanlısı bir çetenin ABD Kongre Binası’na saldırmasını teşvik etmesinin ardından Başkan Donald Trump’ın hesabını süresiz olarak devre dışı bıraktı.

Bir Twitch sözcüsü yaptığı açıklamada, “Dün Kongre Binası’na yapılan şok edici saldırının ışığında, Başkan Trump’ın Twitch kanalını devre dışı bıraktık” dedi. “Mevcut olağanüstü koşullar ve Başkan’ın kışkırtıcı söylemi göz önüne alındığında, bunun topluluğumuzu korumak ve Twitch’in daha fazla şiddeti kışkırtmak için kullanılmasını önlemek için gerekli bir adım olduğuna inanıyoruz.” Şirket, görevden ayrıldıktan sonra Trump’ın hesabını yeniden değerlendireceğini söylüyor.

Trump’ın hesabı yayında olduğu için arşivlenmiş videolar ve profili hala mevcut. Ancak hesap devre dışı bırakıldığında akış gerçekleştiremez.

Twitch, Trump'in Hesabini Suresiz Olarak Devre Disi Birakti

Haziran ayında Twitch, Trump’ın akışında yayınlanan “nefret dolu davranış” nedeniyle hesabını geçici olarak yasakladı. Yasak iki hafta sonra kaldırıldı. Twitch’e göre, çarşamba akşamı Twitch tanınmış PogChamp ifadesini sildi çünkü yüzüne dayandırılan kişi “bugün Kongre Binası’nda meydana gelen olaydan sonra daha fazla şiddeti teşvik eden” ifadelerde bulundu. Akış platformu, yeni bir ifade tasarlamak için toplulukla birlikte çalışmayı planlıyor.

Perşembe günü erken saatlerde Facebook, Trump’ın hesabına süresiz bir yasak koydu ve yasağın Açılış Gününden önce kaldırılmayacağını söyledi. Twitter Çarşamba akşamı Trump’ın hesabını kilitledi ve politikalarının daha fazla ihlal edilmesinin hesabının “kalıcı olarak askıya alınmasına” neden olacağını söyledi.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin