Ana SayfaHaberTwitter,...

Twitter, Bahsetme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Bahsetme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Bahsetme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Bahsetme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, son aylarda kullanıcıları için birkaç yeni özellik uyguluyor ve daha fazlası da gelecek gibi görünüyor. Twitter gizlilik tasarımcısı Dominic Camozzi, kişisel profilinde, konuşmalardan “bahsetmemenizi” sağlayacak bir özelliğin bazı kavramlarını paylaştı.

2020’de Twitter, gönderdiğiniz bir tweet’e kimlerin yanıt verebileceğini kısıtlama seçeneğini sunmaya başladı – bu, yalnızca takip ettiğiniz kişilerin yanıt vermesine veya hiç kimsenin yanıt vermemesine izin verme seçeneklerini içerir. Şimdi şirket, kullanıcıların başkaları tarafından bahsettikleri bir sohbeti bırakmalarına izin verme olasılığını araştırıyor.

Camozzi tarafından belirtildiği ve Engadget tarafından belirtildiği gibi, bu yalnızca “erken bir kavramdır”, ancak bu özellik, geri bildirimlere bağlı olarak gelecekte tüm kullanıcılar için uygulanabilir hale gelebilir. Bir başkasının tweetinde hesabınızdan her bahsedildiğinde, kullanıcı adınızın sözünü kaldırmak için bir “Kendinizden Bahsedin” düğmesi görürsünüz.

Bu şekilde, insanlar artık o tweet’teki profilinizi göremez ve artık ilgili herhangi bir bildirim almazsınız. Kavramsal özellik ayrıca birinin herhangi bir tweet’te hesabınızdan bahsetmesini engellemek için başka bir seçenek de hayal ediyor.

 

Bu özelliğin gerçekten herkesin kullanımına sunulup sunulmayacağı veya Twitter‘ın sonunda onu Twitter Blue abonelik planının bir parçası yapıp yapmayacağı belli değil.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin