Ana SayfaHaberTwitter...

Twitter Onayladı, Periscope Mart Ayında Kapatılacak

Twitter Onayladı, Periscope Mart Ayında Kapatılacak

Twitter Onayladı, Periscope Mart Ayında Kapatılacak

Twitter Onayladı, Periscope Mart Ayında Kapatılacak

Periscope Mart Ayında Kapatılacak, Twitter bugün yayınladığı bir yazıyla mevcut faaliyetlerini “sürdürülemez” olarak nitelendirdi. Ayrıca, son yıllarda kullanımdaki düşüşü bir faktör olarak gösterdi.

2015 yılında Periscope‘u satın alan Twitter, geçtiğimiz aylarda kendi video platformunu oluşturuyor ve Periscope‘un özelliklerinin çoğunu bağımsız bir uygulama olarak gereksiz hale getiriyor. Geçen hafta Twitter uygulamasında ortaya çıkan bir kod satırı, Periskop’un nihai olarak kapandığına işaret ediyordu. Ancak o sırada Twitter yorum yapmayı reddetti.

Twitter Onayladi, Periscope Mart Ayinda Kapatilacak2

Twitter, Meerkat‘ın hızlı büyümesini yakalamaya çalışırken, Periscope‘u emekleme döneminde satın alındı. Tabii ki, canlı video ortamı son yıllarda büyük bir hızla gelişti ve sonunda bu tür özellikleri doğrudan yerel Twitter uygulamasına dahil etmeye başlamak en mantıklısı oldu. Ancak canlı akış büyüdükçe, Periscope‘un bağımsız bir uygulama olarak sürdürülebilmesi imkansız hale geliyor.

Periscope, Mart ayında uygulama mağazalarından kaldırılacak ve yeni hesap oluşturma özelliği bir sonraki yazılım güncellemesiyle devre dışı bırakılacak. Twitter‘da paylaşılan mevcut Yayınlar, bu uygulamada tekrarlar olarak var olmaya devam edecek. Ayrıca Twitter, kullanıcılara içeriklerinin bir arşivini Mart ayında tamamen kaybolmadan önce indirme olanağı da sunuyor. Twitter, geçtiğimiz günlerde Squad‘ı satın aldı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin