Ana SayfaHaberTwitter...

Twitter Spaces, Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Tanıttı

Twitter Spaces, Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Tanıttı

Twitter Spaces, Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Tanıttı

Twitter Spaces, Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Tanıttı

Clubhouse‘a karşı en büyük rekabetten biri olarak etiketlenen Twitter Spaces, platformunda da bazı değişiklikler getiriyor. Bu değişiklikler büyük olmayabilir, ancak uygulama geliştiricilerinin uygulamanın en küçük detayına bile odaklandıklarını ve mümkünse güncelleme yaptıklarını kesinlikle hatırlatmaya devam edeceklerdir.

Son zamanlarda uygulama için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu yeni güncelleme, konuşmacının adının, Hoparlör ekle seçeneğiyle birlikte bir boşlukta sayfanın en üstüne kaydırıldığı yeni bir Kullanıcı Arayüzü tanıttı. Yeni kullanıcı arayüzü ayrıca devam eden bir yalnızca sesli sohbet odasının boş konumlarını doldurmak için eklenebilecek hoparlör sayısını da gösterir. Şu anda Twitter Spaces için konuşmacı sınırı, tek bir odada 11 konuşmacıdır. Bu 11 yuva, Ana Bilgisayarı da içerir.

Güncelleme büyük olmasa da, Twitter Spaces geliştiricileri, uygulamanın daha erişilebilir ve kullanıcı dostu olduğuna inanıyor, daha fazla kullanıcı çekecek. Bu, büyüyen Clubhouse uygulamasına kıyasla Twitter Spaces‘ın hala Clubhouse‘dan çok daha kolay olarak görülmesinin nedenidir. Bu seviyeye ulaştıktan sonra bile geliştiriciler, işleri daha kullanıcı dostu hale getirmek için her zaman bir yer olacağını gösteriyorlar. Bu, yalnızca daha fazla kullanıcı çekmekle kalmayacak, aynı zamanda Twitter Spaces, diğer yalnızca sesli sohbet uygulamalarıyla rekabet etmeye devam edecek.

Twitter Spaces ayrıca yaklaşan bir yarışmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda sosyal medya devi Facebook, kendi ses odası özelliğini yayınladığını duyurdu. Facebook‘un işleri daha zor hale getirmesinin nedeni, halihazırda sahip olduğu tüm ünlü yaratıcılar ve kendi şovlarına başladıklarında, çok sayıda izleyicinin konuşmalarını duymaya istekli olması. Ayrıca Facebook, kullanıcı tarafından takip edilecek grupların trend odası hakkında bilgi verecektir. Bu seçenekler ne Twitter Spaces‘ta ne de Clubhouse‘da henüz mevcut değil.

Bununla birlikte, bu üç sesli sohbet odasıyla karşılaştırıldığında, Twitter Spaces, sağladığı kullanıcı dostu özelliklerle birlikte aldığı erişime göre diğer ikisine hala hakimdir. Bu nedenle, bu uygulamanın diğer iki sesli sohbet odasına uzun ve zorlu bir rekabet sunması beklenebilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin