Ana SayfaHaberVivaldi...

Vivaldi 4.0, Çeviri Özelliği ve Birçok Yenilikle Duyuruldu

Vivaldi 4.0, Çeviri Özelliği ve Birçok Yenilikle Duyuruldu

Vivaldi 4.0, Çeviri Özelliği ve Birçok Yenilikle Duyuruldu

Vivaldi 4.0, Çeviri Özelliği ve Birçok Yenilikle Duyuruldu

Vivaldi kullanıcıları artık tarayıcının yerleşik araçları aracılığıyla e-postalarını, takvimlerini ve RSS beslemelerini kontrol edebilecekler: 4.0 sürümü bugün piyasaya çıkıyor ve Vivaldi Mail beta sürümünü içeriyor. Potansiyel gizlilik kazanımlarını bir kenara koysak bile Vivaldi, ileri düzey kullanıcıların isteyebileceği bir şey sunuyor: göz atma, e-posta gönderme ve planlama için hepsi bir arada bir uygulama.

E-posta istemcisi IMAP ve POP hesaplarını destekler, böylece e-posta hizmetlerinin büyük çoğunluğunu ona bağlayabilir ve mevcut pencereyi devralmak yerine mesajların kolayca sekmelerde açılmasını sağlayabilirsiniz. Sık sık ihtiyaç duyan biriyseniz kullanışlıdır. E-postalar arasında geçiş yapmak için. Arama da, benim deneyimime göre, çok hızlı.

Takvim ve RSS okuyucu, beklediğim özelliklerin çoğunu ve birkaç harika bonusu da içeriyor. Örneğin, RSS okuyucu, bir içerik oluşturucunun videolarını göstermemeye karar veren bir algoritma konusunda endişe duyanlar için kullanışlı olabilecek YouTube kanallarını da destekler.

Bu Vivaldi güncellemesinin diğer bir başlık özelliği yerleşik çeviridir. Tarayıcı bugünden itibaren tüm web sayfalarını (isterseniz otomatik olarak) 50 dilde çevirebilecek, ancak şirket yakında 109 dili destekleyecek şekilde genişleyeceğini söylüyor. Posta araçları yalnızca masaüstüyken, çeviri Android için Vivaldi‘de de mevcuttur.

Vivaldi, bu özelliklerin tarayıcılarında yer kaplamasını istemeyenler için de bir çözüm buldu: Biri birkaç güce sahip temel bir web tarayıcısı verecek olan üç düzen arasından seçim yapabileceksiniz. kullanıcı özellikleri veya e-posta, takvimler ve RSS ile hepsi bir arada deneyim. “Temeller” düzeninde bile tüm özellikler mevcut olacak, ancak arayüzde yer kaplamayacaklar.

Birçok kişi e-postalarını ve takvimlerini web sitelerinde yönettiğinden, çoğu tarayıcının bu işlevi yerleşik olarak içerdiği söylenebilir. Ancak e-postaları ve takvimleri birden fazla hesaba yayılmış olanlar için, özel araçlarla uğraşmak çok daha az telaşlı. Vivaldi şimdi özel araçlarla gelen gücü, tarayıcınızdan ayrılmanıza gerek kalmadan sunuyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin