Ana SayfaHaberVivaldi'de,...

Vivaldi’de, Android Web Sayfalarının Görünümünü Değiştirme Özelliği

Vivaldi’de, Android Web Sayfalarının Görünümünü Değiştirme Özelliği

Vivaldi’de, Android Web Sayfalarının Görünümünü Değiştirme Özelliği

Vivaldi’de, Android Web Sayfalarının Görünümünü Değiştirme Özelliği

Popüler Opera tarayıcısının manevi halefi olan Vivaldi, Google Chrome veya Mozilla Firefox kadar yaygın olarak kullanılmayabilir, ancak sunduğu özelleştirme düzeyini tercih eden geliştiriciler ve uzman kullanıcılar arasında çok popüler olmaya devam ediyor.

Bugün Android’e gelen değişiklikleri ayrıntılarıyla anlatan bir blog gönderisinde Vivaldi, web sayfalarını “düzenleme” yeteneği ve harici indirme yöneticileri için destek olmak üzere iki önemli özellik eklediğini söylüyor. Tarayıcı ayrıca Hızlı Arama düzeninde görsel ayarlamalar yaptı ve gönderide belirtildiği gibi bir QR kod tarayıcıya yerleştirdiğini duyurdu.

Bu yıl Vivaldi’ye gelen ilk değişiklik, kullanıcıların herhangi bir web sayfasının görünümünü değiştirmesine izin veren bir özellik. Vivaldi bu Sayfa Eylemlerini çağırıyor – ancak özellik, adından çok daha fazlasını yapıyor. Kullanıcılar, Vivaldi’nin destek sayfalarına göre filtreler, dönüştürme araçları ve yazı tipi değişiklikleri yardımıyla sayfaları değiştirebilirler.

Bu filtreler arasında siyah beyaz, gri tonlamalı, yoğunlaştırılmış doygunluk ve kontrast, ters çevirme, belirsizlik ve sepya bulunur. Ayrıca, tüm metni bir sayfada tek aralıklı bir yazı tipinde görüntülenmeye zorlayabilir, görüntüleri eğriltebilir, bir web sayfasını deforme edebilir ve web geçişini / animasyonlarını etkinleştirmeye ve devre dışı bırakmaya zorlayabilirsiniz. Farklı siteler için mümkün olan çeşitli yapılandırmalarla tek bir sekme için birden çok seçenek ayarlayabilirsiniz.

Tarayıcı ayrıca, dokunulduğunda bir vizör açan adres çubuğuna bir simge ekleyen bir QR kodu tarayıcı ekledi. Vivaldi, ayrıca UR olmayan kodları da işlediğini ve taranan içeriği panoya kopyalayacağını söylüyor. Bununla birlikte, çoğu üreticinin varsayılan kamera uygulamalarının yerleşik bir QR tarayıcısı olduğu ve aynı şeyi yapan Google Lens’in varlığı göz önüne alındığında, bir tarayıcının eklenmesi artık başka türlü iyi bir tarayıcıda şişkinlik hissi veriyor.

Vivaldi ayrıca, devam ettirilen indirmeler gibi özellikler sunan harici indirme yöneticileri için destek ekledi – bunlar, kararsız ağlarda başarısız olma eğiliminde olan daha ağır dosyaları indirmek istediğinizde kullanışlı olabilir. Ayrıca, orta boyutlu döşemelere izin veren Hızlı Arama özelliğinde görsel ince ayarlar yaptı. Kullanıcılar ayrıca tarih, başlık veya açıklama gibi çeşitli parametreleri kullanarak karoları sıralayabilir.

Sayfa Eylemleri, ince ayarlı Hızlı Aramalar, harici indirme yöneticisi ve QR kodu tarayıcı gibi değişiklikler, 3.6 sürümünün bir parçası olarak Play Store aracılığıyla kullanıma sunuluyor ve yakında tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin