Volvo Araçları 2030’da Tamamen Elektrikli Olacak

Volvo Araçları 2030’da Tamamen Elektrikli Olacak

Volvo Araçları 2030’da Tamamen Elektrikli Olacak

Volvo Araçları 2030’da Tamamen Elektrikli Olacak

Şirket, Volvo‘nun 2030 yılına kadar elektrikli otomobilleri satacağını ve benzinli ve dizel motor satışlarını diğer büyük otomobil üreticilerinden daha erken bitireceğini duyurdu. Ayrıca, müşterilerle doğrudan ilişkiler geliştirmek ve takasları ortadan kaldırmak için bayileri ortadan kaldırmayı ve EV satışlarını çevrimiçi hale getirmeyi planlıyor.

Tamamen elektrikli olma kararı, 2025 yılına kadar filosunun yüzde 50’sinin tamamen elektrikli olması yönündeki daha önceki bir planın bir uzantısıdır. Şirket, içten yanmalı araç pazarının daraldığına dair “kesin bir kanıya” sahip olduğunu yazdı. Baş teknoloji sorumlusu Henrik Green, “İçten yanmalı motora sahip arabaların uzun vadeli bir geleceği yok” dedi. “Yalnızca elektrikli otomobil üreticisi olmaya kararlıyız ve geçiş 2030 yılına kadar gerçekleşmeli.”

Fiyatlandırma merkezi olarak kontrol edilecek ve müşteriler, ister evde ister showroom’da olsun, bir web sitesi aracılığıyla otomobil siparişi verecek. Volvo Studios ve showroom’larındaki araçları görecek ve bunlar hakkında bilgi edinebileceksiniz, bu araçlar teslimatları ve hizmetleri idare etmek için yeniden tasarlanacak.

Volvo ayrıca gelecekteki araçlar için yol haritasının bir bölümünü de açıkladı. İlk EV’si olan XC40 Recharge’ı piyasaya sürdükten sonra, ikinci 40 Serisi tabanlı EV’sini bugün daha sonra bir Recharge etkinliğinde tanıtacak. “Önümüzdeki yıllarda” birkaç model daha çıkaracak.

Volvo, bayisi olmayan tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine sahip olan Tesla tarafından oyulmuş bir yolu takip ediyor. Ford, 2030 yılına kadar gaz motorlarını da ortadan kaldırmayı planlıyor, ancak GM sadece 2035 yılına kadar tüm dünyada EV satacağını söyledi. Bu arada AB rakibi Volkswagen, 2025 yılına kadar 1.5 milyon EV üretme sözü verdi. Benz, önümüzdeki birkaç yıl içinde altı adet tamamen elektrikli otomobil üretmeyi planladığını duyurdu.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin