Ana SayfaHaberWhatsApp,...

WhatsApp, Hikaye Güncellemeleri İçin Yedekleme Seçeneğini Devre Dışı Bırakacak

WhatsApp, Hikaye Güncellemeleri İçin Yedekleme Seçeneğini Devre Dışı Bırakacak

WhatsApp, Hikaye Güncellemeleri İçin Yedekleme Seçeneğini Devre Dışı Bırakacak

WhatsApp, Hikaye Güncellemeleri İçin Yedekleme Seçeneğini Devre Dışı Bırakacak

WhatsApp, sürümü 2.21.13.3’ten 2.21.13.6’ya güncelleyen Google play Beta programı aracılığıyla yeni bir sürümünü duyurdu. WhatsApp 2.21.13.3’ün önceki sürümünde şirket, sohbet balonlarını yükseltti ve şimdi WhatsApp diğer özellikler üzerinde de çalışmayı planlıyor.

Mevcut WhatsApp sürümünde, uygulama tekrar indirildiğinde kullanıcıların durum güncellemelerini kolayca bulabilmeleri için yedeklemelerine izin verilir. Şaşırtıcı bir şekilde, WhatsApp, WABI tarafından bildirildiği üzere güncellenmiş sürümde aynı şeyi yapmayacak. En son sürüm, sohbetleri yedeklerken depolama alanının korunduğundan emin olmak için durum güncellemelerini yedeklemeyecektir.

Sohbetler yedeklenirse depolama kapasitesinin sınırsız olacağı gerçeğinden bağımsız olarak, yine de WhatsApp bu değişikliği kesinlikle önermektedir. Şirkete göre sohbet geçmişi, alanı dolduracak ve önemli dosyalar indirilemeyecek şekilde telefon hafızasına da kaydedilebiliyor. İnsanlar genellikle tüm filmleri hikaye güncellemeleri olarak yükledikleri için bu değişikliğe çok ihtiyaç duyuldu ve bu da yedekleme alanını gereksiz yere doldurabilir. Durum güncellemeleri için bu yeteneğin devre dışı bırakılması, kullanıcıların akıllı telefonlarındaki depolamayı korumalarına izin verebilir.

24 saat sonra kaybolmaları gerektiği için durum güncellemelerini kaydetmek tamamen anlamsızdır. Apple ayrıca iCloud‘daki depolamayı korumak için durumu kaydetme seçeneğini devre dışı bırakırken, WhatsApp bu özelliği Android için de bir sonraki sürümde durduracak.

WhatsApp ayrıca çoklu cihaz uyumluluğu, kaybolan bir özellik ve iPad kullanıcıları için ayrı bir uygulama gibi merakla beklenen iyileştirmelerle ilgili birçok ayrıntıyı da ortaya çıkardı. Çoklu cihaz özelliği, kullanıcıların dört cihazı çalıştırmasına izin verecek ve bu da İnternet’e ve hatta ana cihaza erişim gerektirmeyecek. Başka bir cihazdan giriş yapmak için kullanıcılar sadece WhatsApp web’e erişebilir ve ana kaynağa bağlı kalmak için internet bağlantısı gereklidir.

WhatsApp ayrıca en son bir kaybolma seçeneği sunacak. Özellik etkinleştirildiğinde, teslim edilen tüm mesajlar belirli bir süre geçtikten sonra silinecektir. Ayrı sohbetlerde, kullanıcıların kaybolma modunu zaten etkinleştirmeleri gerekir. WhatsApp ayrıca Snapchat’in ‘Bir Kez Görüntüle’ işlevine eşdeğer bir işlev kullanabilir. Mesajlar veya medya, terimden de anlaşılacağı gibi yalnızca bir kez görüntülenebilir.

Güncellemelerin, yeni sürümün genel kullanıma sunulacağı önümüzdeki aylarda yayınlanması bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin