Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp Kullanıcılar İçin WhatsApp Web Beta Programını Sunacak

WhatsApp Kullanıcılar İçin WhatsApp Web Beta Programını Sunacak

WhatsApp Kullanıcılar İçin WhatsApp Web Beta Programını Sunacak

WhatsApp Kullanıcılar İçin WhatsApp Web Beta Programını Sunacak

WhatsApp, dünya çapında daha geniş bir kitleye sunulmadan önce özelliklerini test etmek için genellikle Android ve iOS tabanlı uygulamaları için beta programlar sunar. Bir beta programa kaydolmak, kullanıcılara mesajlaşma uygulamasının özelliklerine önceden erişme şansı da verir. Şimdi, şirketin WhatsApp Web için benzer bir özellik sunmayı planladığı söyleniyor.

WABetaInfo, WhatsApp‘ın yakında iOS ve Android beta kullanıcıları için WhatsApp Web Beta programı sunmayı planladığını bildirdi. Bu program hem WhatsApp Messenger hem de WhatsApp Business uygulamalarıyla uyumlu olacak ve kullanıcıların telefonlarını internete bağlı tutmak zorunda kalmadan WhatsApp Web‘i kullanmalarına olanak tanıyacak. Basitçe söylemek gerekirse, şirketin uzun süredir çalışmakta olan abartılı çoklu cihaz desteği işlevselliğini test etmesini sağlayacak.

Habercinin paylaştığı ekran görüntüleri, WhatsApp Web’in birçok mevcut özelliğinin, WhatsApp Web Beta programına katıldıktan sonra kullanıcılar için çalışmayabileceğini gösteriyor. Örneğin, Herkes için Sil özelliği bağlı cihazlarda çalışabilir ancak WhatsApp Web‘de çalışmayabilir. Şirket bu özelliğe kademeli olarak destek ekleyecektir.

Şirket ayrıca, bu programa kayıtlı kullanıcılarla sohbet etmek için diğer kullanıcıların WhatsApp sürümlerini güncellemeleri gerekeceğini de belirtti. Diğer kişi WhatsApp‘ın son sürümünü kullanmıyorsa hem aramalar hem de mesajlar desteklenmeyecektir.

Son olarak, ekran görüntüsü, bu programa katılan kullanıcıların aynı anda Facebook Portalı da dahil olmak üzere dört masaüstü cihazını bağlayabileceğini söylüyor.

Bununla birlikte, bu program henüz mevcut değil. İleride güncellemeleri olan kullanıcılara sunulmalıdır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin