Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp Yakında Uygulama Renklerini Değiştirmenize İzin Verebilir

WhatsApp Yakında Uygulama Renklerini Değiştirmenize İzin Verebilir

WhatsApp Yakında Uygulama Renklerini Değiştirmenize İzin Verebilir

WhatsApp Yakında Uygulama Renklerini Değiştirmenize İzin Verebilir

WhatsApp‘ın, kullanıcıların uygulama içinde renkleri değiştirmesine izin verecek bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. WABetaInfo tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, WhatsApp kullanıcıları sohbet kutusundaki renkleri değiştirebilir ve ekrandaki metin için daha koyu bir yeşil tonu seçebilir.

Bu özellik, kullanıcıların sesli mesajların oynatma hızını değiştirmesine izin veren bir tanesi de dahil olmak üzere WhatsApp‘ta gelen bir dizi diğer yeni özelliğin en son eklemesidir. Bu özellik şu anda beta aşamasındadır ve şimdilik iOS kullanıcıları için geliştirilmektedir.

Sesli mesajların hızını değiştirme yeteneği, WhatsApp sürüm 2.21.60.11 ile piyasaya sürülecek ve üç farklı hız seçeneği ile gelecek – 1x, 1.5x ve 2x ve kullanıcılar kendileri için en uygun olan hızı seçebilirler.

WhatsApp‘ın ayrıca iOS kullanıcıları için bir WhatsApp Web Beta programı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Aynı özellik Ocak ayında Android kullanıcıları için de görüldü ve şu anda bir iOS beta sürümü için geliştiriliyor.

Bu özellik geliştirilip kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların çoklu cihaz desteğini herkese açık olarak test etmesine olanak tanıyacaktır. Çoklu cihaz desteği, kişilerin telefonlarını internete bağlı tutmak zorunda kalmadan WhatsApp Web‘i kullanmalarına olanak tanıyacak.

WABetaInfo‘ya göre, bu çoklu cihaz desteği, daha sonra diğer mobil cihazlar için kullanıma sunulacak olan daha büyük çoklu cihaz işlevlerinin bir parçasıdır. Beta programındaki herkes, Facebook Portal hizmeti de dahil olmak üzere aynı anda dört masaüstü cihazına bağlanabilecek.

Rapor, mesaj silme gibi bazı özelliklerin hemen desteklenmeyebileceğini ekliyor. Ancak bunların hepsi sonunda beta programı sırasında eklenecektir. Mesajların / aramaların alıcısı da WhatsApp‘ın en son sürümünü kullanıyorsa arama gibi diğer özellikler desteklenebilir. WhatsApp beta programı, WhatsApp Business ile de uyumludur.

Henüz bu iki özelliğin genel beta sürümünde ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda net bir bilgi yok. iOS için en son beta sürümünü kullanıyor olsanız bile, bu özellikleri hala geliştirilmekte oldukları için göremeyebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin