Ana SayfaHaberWhatsApp...

WhatsApp “Yeni Arşiv” Özelliğini Test Etmeye Başladı

WhatsApp “Yeni Arşiv” Özelliğini Test Etmeye Başladı

WhatsApp “Yeni Arşiv” Özelliğini Test Etmeye Başladı

WhatsApp “Yeni Arşiv” Özelliğini Test Etmeye Başladı

WhatsApp, ücretsiz anlık mesajlaşma için en iyi uygulamalardan biridir ve platform, dünyanın dört bir yanından arkadaşları ve aileleriyle iletişim ve sosyalleşme için ona güvenen milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Mesajlaşma devi, pek çok kişinin yaşamında sahip olduğu büyük etkinin farkına varıyor ve bu nedenle şirket, müşterilerine mümkün olan en iyi özellikleri sağlamak için her gün çok sıkı çalışıyor. Şirket ara sıra yeni ve benzersiz araçları piyasaya sürüyor ve önceki özelliklerini de sık sık güncelliyor.

Bu haftadan itibaren WhatsApp, “Yeni Arşiv” adı verilen bir başka yeni özelliği daha kullanıma sunuyor. Şirket, bu özelliği Google Play Store Beta Programı aracılığıyla güncelledi ve bu, BeeBom tarafından bildirildiği üzere şu anda yalnızca bazı belirli Android 11 kullanıcıları için 2.21.10.9 (ve sonrası) sürümünde mevcut olacak.

Bu arşiv özelliği WhatsApp topluluğu tarafından uzun zamandır beklenmektedir ancak ne olduğunu bilmiyorsanız sizi aydınlatalım.

Bu yeni arşiv özelliklerinde yer alan WhatsApp, yeni bir mesaj açıldığında bile sohbetlerinizin arşivde kalmasını sağlayacaktır. Bir sohbet yeni arşive taşındığında, otomatik olarak sesi kapatılır ve yeni mesajlar geldiğinde herhangi bir bildirim almazsınız. Bu seçeneği etkinleştirmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken WhatsApp Ayarları> Sohbetlerinize gitmek. “Sohbetleri arşivlenmiş tutar” adlı bir seçenek görürseniz, etkinleştirmek için geçiş yapabilirsiniz.

Bu seçeneği etkinleştirmeye karar verdiğinizde, arşivlenmiş sohbet hücresi sohbet listenizin en üstüne taşınacak ve arşivinizde yeni mesajların bulunduğu kaç tane sohbet olduğunu gösterecek ve aynı seçenek arşiv bölümünde de mevcut olacaktır. WhatsApp Ayarlarını keşfetmeden buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu seçeneği etkinleştirmek istemiyorsanız, WhatsApp‘ınızın tam olarak olduğu gibi olmasına izin verin ve yeni bir mesaj geldiğinde arşivlenen sohbetler geri geleceği önceki gibi çalışacaktır.

Şu anda, bu özellik yalnızca belirli beta kullanıcıları için kullanıma sunulmuştur ve WhatsApp‘ın önceki tüm sunumlarına benzer şekilde, kullanıma sunumu yavaştır, bu nedenle telefonunuzda güncelleme yapmak biraz zaman alabilir. Bu özelliğe sahip olmadığınızı ancak WhatsApp’ın gerekli sürümüne güncellediğinizi fark ederseniz, bir sonraki güncelleme ile birlikte gelecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin