Ana SayfaHaberWhatsApp'tan...

WhatsApp’tan Video Gönderenleri Yakından İlgilendiren Yeni Özellik!

WhatsApp’tan Video Gönderenleri Yakından İlgilendiren Yeni Özellik!

WhatsApp’tan Video Gönderenleri Yakından İlgilendiren Yeni Özellik!

WhatsApp’tan Video Gönderenleri Yakından İlgilendiren Yeni Özellik!

WhatsApp, dünya çapında en popüler mesajlaşma servislerinden biridir ve süper kullanışlıdır, ancak belirli sınırlamaları vardır. Örneğin, WhatsApp‘taki yüksek çözünürlüklü video dosyaları her zaman sıkıştırılır ve sohbette belge olarak gönderilir. Ancak bu yakında değişebilir, gelecekteki bir güncelleme sonunda kullanıcıların seçebileceği kalite seçenekleri getirebilir.

WhatsApp video kalitenizi özelleştirin

WABetaInfo tarafından fark edilen, Android‘deki WhatsApp beta 2.21.14.6, gönderdiğiniz videonun varsayılan kalitesini değiştirme olanağı sağlayan bir özelliğe işaret ediyor. Şu anda “Depolama ve veri” menüsü altında göreceğiniz üzere WhatsApp, video tercihlerinizi kişiselleştirmenize izin vermiyor. Yakında değişmesi beklenen de bu. En son beta sürümü, gönderdiğiniz videonun yükleme sıkıştırmasına karar vermek için seçebileceğiniz üç seçenek gösterirecek. “Otomatik”, “En iyi kalite” ve “Veri tasarrufu”.

“Otomatik” seçeneği “önerilir” olarak gelir ve muhtemelen videoları yavaş veri bağlantıları üzerinden sıkıştırılmış dosyalar olarak göndermeye devam edecektir. “Veri tasarrufu” seçeneği, başkalarına video göndermek isteyen/gerektiğinde ancak bu süreçte aylık verilerinin tamamını tüketmek istemeyen kişiler için mükemmeldir. “En iyi kalite” seçeneği, dört gözle beklememiz gereken bir şeydir. Şimdilik, yüksek çözünürlüklü videoların WhatsApp üzerinden gönderilmesinin tek yolu ekli belge biçiminde. Yeni “En iyi kalite” seçeneği ile kullanıcılar, diğer seçeneklerden daha uzun sürse bile kalitesinde bir düşüş olmadan, sonunda doğrudan galeriden bir video gönderebilecekler.

Bu WhatsApp özelliği ne zaman kullanılabilir olacak?

Şimdi, bu yeni seçenekler, özellikle “En iyi kalite”, heyecan verici ve birçok WhatsApp kullanıcısının sabırsızlıkla bekleyeceği bir şey olsa da, bunun WhatsApp‘taki kararlı sürümde ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Şu anda beta olduğu için WhatsApp üzerinde çalışıyor ve yakında gelebilir, ancak bunun için henüz bir zaman çizelgesi yok. WhatsApp‘ın Android kullanıcılarının beklemesi ve izlemesi gerekecek. Henüz iOS’ta WhatsApp için kullanıma sunulan veya geliştirilmekte olan bu özellik hakkında bir bilgi yok, bu yüzden bunu da öğrenmek için beklememiz gerekecek.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin