Ana Sayfa Haber Xperia Z1,...

Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra Android 5.1.1 Güncellemesi Başladı

Ana Sayfa Haber Xperia Z1,...

Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra Android 5.1.1 Güncellemesi Başladı

Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra Android 5.1.1 Güncellemesi Başladı

Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra Android 5.1.1 Güncellemesi Başladı

Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra Android 5.1.1 Güncellemesi Başladı, Sony'nin 2 sene önce çıkardığı Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra için Android 5.1.1 güncellemesi başladı. Oldukça önemli olan bu serideki Sony Xperia telefonlar bir dizi güvenlik, kararlılık ve yeni özellikler güncellemesi olarak Android 5.1.1 güncellemesinde sunulmuş. 14.6.A.0.368 yapı numarasına sahip olan güncelleme bugün Amerika'da dağıtılmaya başlandı. Şuan için belli bölgelere dağıtılan güncelleme ilerleyen günlerde veya haftalarda global olarak bütün Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra için Android 5.1.1 güncellemesi dağıtımı yapılacaktır. Android 5.1.1 güncellemesi ile gelecek özellikler ise şu şekilde; Android 5.0'a kadar devam eden android dünyasında Stagefright açığı 5.1.1 güncellemesi ile kapatıldı. Bildirim menüsündeki Wi-Fi ve Bluetooth için ek seçenekler eklendi. Yeni temalar ve ayarlar simgesi geldi. Takvim ve Kişilerin LinkedIn entegrasyonu geldi. Kamera hızlı odaklama ve renk doğruluğu üzerinde iyileştimeler. Ses seviyesi ve sessiz mod kontrollerinde iyileştirmeler. Yeni Xperia Business özellikleri. Paylaşılabilir anlık takvim olayları (e-mail ile paylaşılabilir) ve E-posta takvim gündemi. Sony Smart Watch 3'ü kamerada uzatan deklanşör butonu olarak kullanma özelliği. Genel olarak güncellemenin sürüm yükseltme, birkaç ufak yeni özellik ve destek, kararlılık iyileştirmeleri olarak özetleyebiliriz.Şuan için Türkiye ye ne zaman geleceği kesin olmayan Android 5.1.1 güncellemesi Avrupa ya dağıtıma başlandıktan kısa bir süre sonra ülkemizdeki Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra kullanıcılarına gelecektir.

Sony’nin 2 sene önce çıkardığı Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra için Android 5.1.1 güncellemesi başladı.Oldukça önemli olan bu serideki Sony Xperia telefonlar bir dizi güvenlik, kararlılık ve yeni özellikler güncellemesi olarak Android 5.1.1 güncellemesinde sunulmuş.

14.6.A.0.368 yapı numarasına sahip olan güncelleme bugün Amerika’da dağıtılmaya başlandı. Şuan için belli bölgelere dağıtılan güncelleme ilerleyen günlerde veya haftalarda global olarak bütün Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra için Android 5.1.1 güncellemesi dağıtımı yapılacaktır.

Android 5.1.1 güncellemesi ile gelecek özellikler ise şu şekilde;

  • Android 5.0’a kadar devam eden Stagefright açığı 5.1.1 güncellemesi ile kapatıldı.
  • Bildirim menüsündeki Wi-Fi ve Bluetooth için ek seçenekler eklendi.
  • Yeni temalar ve ayarlar simgesi geldi.
  • Takvim ve Kişilerin LinkedIn entegrasyonu geldi.
  • Kamera hızlı odaklama ve renk doğruluğu üzerinde iyileştimeler.
  • Ses seviyesi ve sessiz mod kontrollerinde iyileştirmeler.
  • Yeni Xperia Business özellikleri.
  • Paylaşılabilir anlık takvim olayları (e-mail ile paylaşılabilir) ve E-posta takvim gündemi.
  • Sony Smart Watch 3’ü kamerada uzatan deklanşör butonu olarak kullanma özelliği.

Genel olarak güncellemenin sürüm yükseltme, birkaç ufak yeni özellik ve destek, kararlılık iyileştirmeleri olarak özetleyebiliriz.

Şuan için Türkiye ye ne zaman geleceği kesin olmayan Android 5.1.1 güncellemesi Avrupa ya dağıtıma başlandıktan kısa bir süre sonra ülkemizdeki Xperia Z1, Z1 Compact, ve Z Ultra kullanıcılarına gelecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin