Ana SayfaHaberXperia Z5...

Xperia Z5 ve Z5 Compact Önemli Bir Güncelleme Aldı

Ana SayfaHaberXperia Z5...

Xperia Z5 ve Z5 Compact Önemli Bir Güncelleme Aldı

Xperia Z5 ve Z5 Compact Önemli Bir Güncelleme Aldı

Xperia Z5 ve Z5 Compact Önemli Bir Güncelleme Aldı

Geçtiğimiz ay tanıtılan Z5 Premium, Xperia Z5 ve Z5 Compact telefonları çok Önemli Bir Güncelleme Aldı. Genel olarak güncellemenin güvenlik açıkları ve stabiliteyle alakalı olduğu söylenebilir.

Android ekosistemini tehdit eden Stagefright bugu yapılan bu güncelleme ile tamamen kapatılmış. Stagefright bugunu hatırlayacak olursak;

Bu güvenlik açığı, Android işletim sistemindeki PDF gibi multimedya dosyalarının çalışması ve yönetilmesinde kullanılan Stagefright isimli bileşenden kaynaklanıyor ve hemen hemen bütün Android versiyonlarını etkileyebiliyor.

Xperia Z5 ve Z5 Compact Önemli Bir Güncelleme, Geçtiğimiz ay tanıtılan Z5 Premium, Xperia Z5 ve Z5 Compact telefonları çok Önemli Bir Güncelleme Aldı. Genel olarak güncellemenin güvenlik açıkları ve stabiliteyle alakalı olduğu söylenebilir. Android ekosistemini tehdit eden Stagefright bugu yapılan bu güncelleme ile tamamen kapatılmış. Stagefright bugunu hatırlayacak olursak; Bu güvenlik açığı, Android işletim sistemindeki PDF gibi multimedya dosyalarının çalışması ve yönetilmesinde kullanılan Stagefright isimli bileşenden kaynaklanıyor ve hemen hemen bütün Android versiyonlarını etkileyebiliyor. 32.0.A.6.152 yapı numarası taşıyan 281MB büyüklüğündeki güncelleme bazı kullanıcıların gözlemine göre;kamera performansı artmış, ısı yönetimi geliştirilmiş ve parmak izi sensörü daha doğru çalışır hale getirilmiş. Birkaç bölgede başlayan OTA güncellemesi yakın bir zaman da global ölçekteki bütün telefonlara gelecek.Güncellemenin gelmesini beklemek istemeyen kullanıcılar Sony'nin PC uygulaması aracılığıyla güncelleme yapabilir. Geçtiğimiz ay tanıtılan Z5 Premium, Xperia Z5 ve Z5 Compact telefonları çok Önemli Bir Güncelleme Aldı. Genel olarak güncellemenin güvenlik açıkları ve stabiliteyle alakalı olduğu söylenebilir.

32.0.A.6.152 yapı numarası taşıyan 281MB büyüklüğündeki güncelleme bazı kullanıcıların gözlemine göre;kamera performansı artmış, ısı yönetimi geliştirilmiş ve parmak izi sensörü daha doğru çalışır hale getirilmiş.

Birkaç bölgede başlayan OTA güncellemesi yakın bir zaman da global ölçekteki bütün telefonlara gelecek.Güncellemenin gelmesini beklemek istemeyen kullanıcılar Sony’nin PC uygulaması aracılığıyla güncelleme yapabilir.

Yakın bir zamanda Xperia Z5 ailesindeki bütün telefonlara geleceği düşünülen güvenlik güncellemesi Türkiye’de satışa çıktığında güncellemenin bütün telefonlara geleceği tahmin ediliyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin