Ana SayfaHaberAndroid L...

Android L ve Yenilikleri

Ana SayfaHaberAndroid L...

Android L ve Yenilikleri

Android L ve Yenilikleri

Android L ve Yenilikleri

 Google akıllı telefon piyasasına 2008 aralık ayında android 1.0’lı HTC’nin geliştirdiği Dream ile adım attı. Klavyeli ve kızaklı olan telefon günümüzdeki akıllı cihazlardan oldukça uzak bir yapıdaydı.

Google o günden bu güne android sürümlerini geliştirmeye devam etti.2008 den beri gelen sade android sürümü aralık 2014 yılında gelecek olan yeni android sürümü  ile tasarımda, efektlerde ve geçişlerde bir değişim ve başkalaşıma gidecek.Android L ve yenilikleri mantığı şu şekilde:

Kartların üst üste gelerek dizayn edildiğin yeni android sürümünde artık daha oval ve yuvarlatılmış şekiller pastel canlı renkler kullanılarak göze hitap ediyor.Yeni geliştirilen çoklu uygulamalar menüsü de kartların üst üste geldiği gibi dizili bir tasarımda.Yenilen bildirim ekranı artık daha şık ve daha kullanışlı.Bazı bilgilere göre bildirim çubuğunun bazı yerleri özelleştirilebilir olabilir.Yeni sanal tuşlar android sürüme başka bir hava katmış.

Google‘ın geliştirdiği yeni bildirim sistemi yine tasarımsal bir değişikliğe uğramış.Kilit ekranındaki bildirim sistemi saatin altında kart biçiminde alt alta alacak şekilde yapılmış.Bildirimi sağa çekerek silinebiliyor, saati yukarı kaldırarak da kilit ekranından çıkılıyor. Diğer yenilik ise bir oyun veya uygulama açıkken bildirimlerin üste görünüp kaybolmasıyla artık bildirimleri daha rahat bir biçimde alınabilecek.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin