Ana SayfaHaberYeni Nesil...

Yeni Nesil Apple TV Ön Siparişe Çıktı

Ana SayfaHaberYeni Nesil...

Yeni Nesil Apple TV Ön Siparişe Çıktı

Yeni Nesil Apple TV Ön Siparişe Çıktı

Yeni Nesil Apple TV Ön Siparişe Çıktı

Televizyonun geleceği olarak lanse ettiği ve oturma odasının vazgeçilmezi olma amacını taşıyan yeni nesil Apple TV ülkemiz de dahil olmak üzere ön siparişe başladı.

4. nesil Apple TV ürününde genel anlamda kutu tasarımı bir değişikliğe uğramazken ancak içeriği ve kumandası büyük değişiklikler barındırıyor. Apple TV kutuları bundan böyle tvOS adındaki işletim sisteminde çalışacak. iOS platformunu temel alan tvOS işletim sistemi daha kolay bir kullanıcı arayüzü sunarken, uygulama geliştirmek de oldukça kolaylaşıyor. Ayrıca metal gibi grafik arayüzleri aynen bu tarafa da aktarıldığı bildirilmiş.

Apple TV kutusunda önceki nesil Apple A8 yongaseti yer alıyor ve performans konusunda çitayı yükseltiyor. HDMI ve Ethernet girişlerine sahip olan Apple TV artık kendisine özel bir uygulama mağazası desteğine de kavuşuyor. Üçüncü taraf geliştiricileri yeni tvOS işletim sistemi için uygulamalar geliştirecek ve kullanıcılar de bunlar arasından seçim yapma imkanı tanıyacak.

Yeni nesil Apple TV’nin yeni kumandası üst kısımda dokunmatik bir panele sahip. Böylece bu panel ile menüler ve içerikler arasında dolaşmak oldukça kolaylaşıyor. Ayrıca kumanda sesli komutları ve çeşitli sesörler ile hareketleri de algılayabiliyor.

Yeni Apple TV ‘de Siri entegrasyonu tarafında da büyük yeniliklerle birlikte geliyor. Kumandadan komut vererek içerikler arasında gezinmek, aramak, ileri-geri gidebilmek ve hatta bir cümlenin olduğu sahneye gitmek gibi önemli yenilikler mevcut.

Kumandadan oyun oynamak çok daha kolay ve oyunların grafik kalitesi oldukça artıyor. Örneğin Crossy Road oyunu Apple TV’de oynanabiliyor. Kumanda yanında ekstra bir iOS cihazı ile iki kişi oyunu oynayabiliyorsunuz. Ayrıca karakterler birbiri ile de kavga edebiliyor. Yeni Apple TV için Rayman Adventures, Disney Infinity 3.0, Shadowmatic ve Guitar Hero gibi bir çok oyun da hazırlanıp ve kısa süre içerisinde indirmeye sunulacak.

Teknik özelliklerine gelecek olursak, iPhone 6 ile benzer bir donanım ile geldiğini söyleyebiliriz.Yeni nesil Apple TV 64-bit Apple A8 işlemcisi, 2GB RAM (RAM kesin değil!), 32/64 GB hafıza, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, HDMI 1.4, USB-C özelliklerine sahip.

Apple TV ürünü için Apple Store mağazasında 32GB kapasiteli versiyon 629TL, 64GB kapasiteli versiyon 829TL olacak şekilde bir fiyatlandırma belirlenmiş. Ürünün sevkiyatına 6 Kasım itibariyle başlanacak.

Apple’ın resmi sitesini Buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin