Ana Sayfa Haber Yeni Nesil...

Yeni Nesil MacBook Pro’larda Tasarım Değişik Olacak

Apple’ın merakla beklenen yeni nesil bilgisayarı MacBook Pro’larda tasarım değişik olacak. Yeni bir kontrol pedi eklenen bilgisayarda ufak donanım güncellemeleri yapılarak bazı ek özellikler eklenmiş.

Yeni Nesil MacBook Pro’larda Tasarım

4 yıldır aynı tasarım üzerinde güncelleme alan Macbook Pro, 2016 versiyonu ile birlikte tasarım tarafında bazı değişikliğe gidiliyor. Lansman öncesinde sızdırılan bilgi ve görsellerde Magic Tool adı verilen dokunmatik bir kontrol panelinden bahsediliyor.

yeni-nesil-macbook-prolarda-tasarim-degisik-olacak_01

Klavyenin hemen üst bölümünde yer alan dokunmatik kontrol bölümü bilgisayara dair pek çok fonksiyonu ve uygulama tabanlı yeni yeteneklerin kontrolünü sağlayacak. Sızdırılan görsellerde TouchID parmakizi okuyucusu olduğu görülüyor. Daha hızlı ödeme, kilit ekranını daha hızlı geçebilmek için kullanılabilecek.

Ortaya çıkan görseller ile hoparlör yerleşiminin de değiştirildiğini görüyor. Önceden klavyenin üstünden konumlandırılan hoparlör yeni nesil MacBook Pro’larda klavyenin sağına ve soluna konumlandırılmış. Ayrıca kesin olmamakla birlikte klavye tarafında da 12-inç Macbook’larda gördüğümüz klavye mekanizmasına benzer bir sistemin olacağı konuşuluyor.

yeni-nesil-macbook-prolarda-tasarim-degisik-olacak_02

2016 MacBook Pro’da bir dizi donanım güncellemesi de yapılacak. Henüz ortaya çıkan bir bilgi mevcut değil ancak 7000 sınıfı dört çekirdekli Intel işlemci veya Skylake jenerasyonu ile devam edileceği tahmin ediliyor.

Grafik İşlem Birimi tarafında da AMD’nin Polaris GPU ailesinin kullanılacağı düşünülüyor. USB Tip-C gibi standartların bulunduğu 2016 MacBook Pro’lar 27 Ekimde (Perşembe) düzenlenen lansmanla resmen duyurulacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin