Ana SayfaHaberYouTube,...

YouTube, iOS ve Android İçin Yeni Video Kalite Ayarları Getirdi

YouTube, iOS ve Android İçin Yeni Video Kalite Ayarları Getirdi

YouTube, iOS ve Android İçin Yeni Video Kalite Ayarları Getirdi

YouTube, iOS ve Android İçin Yeni Video Kalite Ayarları Getirdi

iOS ve Android için YouTube mobil uygulaması artık, hareket halindeyken video izlerken verilerden tasarruf etmeyi biraz daha kolaylaştırabilecek yeni video ayarlarına sahip. Video oynatıcıdaki belirli çözünürlüklerin yanı sıra, artık video kalitesini, veri kullanımını veya mevcut internet bağlantınız için en iyi olanı destekleyen üç ayrı mod arasında geçiş yapabilirsiniz.

En iyi deneyimi sunmak için mevcut internet hızınıza bağlı olarak video çözünürlüğünü otomatik olarak ayarlayan çoğu video için varsayılan ayar olarak “otomatik” modu zaten biliyor olabilirsiniz. YouTube’un yeni eklemeleri, Wi-Fi olmadığında daha fazla veri kullanan ve varsayılan olarak 720p olan “daha yüksek görüntü kalitesi” modu ve 480p’de maksimuma çıkan “veri tasarrufu” modudur.

Bu modları, senaryoya özgü hızlı çözünürlük ayarlamaları için iyi olsa da, yine de kazabilir ve belirli çözünürlüklerle ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Wi-Fi ve mobil ağlar için belirli davranışlarla, izlediğiniz belirli video için veya izlediğiniz her şey için sistem genelinde herhangi bir çözünürlük ayarı yapılabilir. YouTube, bir süreliğine uygulamanın HD videoları indirmesini / yayınlamasını engelleyen çözünürlük ayarlarına ve yöntemlere sahipti, ancak bu, veri kaydetme sürecini otomatik hale getiriyor ve anlaşılması daha kolay bir şekilde yeniden çerçevelendiriyor.

İdeal bir dünyada, bunların hiçbiri önemli değildir ve sadece yüksek çözünürlüklü yemek pişirme videolarını (tercih ettiğim YouTube alan dışı materyal tercihim) kalbinizin içeriğine göre izleyebilirsiniz. Ancak “sınırsız” planlarda bile çoğu mobil operatör hala 480p’de video çözünürlüğünü sınırlıyor.

YouTube’un yeni video ayarları sihirli bir çözüm değil, ancak üzerinde düşünmek zorunda kalmadan taşıyıcı tarafından kabul edilebilir bir çözünürlüğe geçmeyi kolaylaştırıyor. Ve beynimin tek istediği ASMR halka videoları olduğunda, bu kesinlikle yardımcı oluyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin