Youtube Materyal Tasarım

Youtube Materyal Tasarım

Youtube Materyal Tasarım

Youtube Materyal Tasarım

Google kendi uygulamalarını sırayla materya tasarıma sahip versiyonları çıkartmaya devam ediyor.Bugün Youtube’un 6.0.11 versiyonu Amerika başlayıp diğer ülkelere güncelleme dağıtılıyor.

Yeni Youtube’da ilk göze çarpan “Ne İzlemeli?” bölümünde videoların “Ana Sayfa” ve “Müzik” olmak üzeri iki başlık altına alınmış.Ana sayfada bölümünde müzik ile ilgili olmayan Aboneliklerin videoları bulunurken, Müzik bölümünde aboneliklerin müzik ile ilgili videoları bulunmakta.

Ekranın sağ taraftan kaydırdığımızda gelen sidebar yeni materyal tasarımı ile oldukça değişmiş.Sidebarın en altında yer alan “Youtube’un En İyileri” bölümünde yer alan “Popüler Videolar”, “Müzik”, “Spor” ve “Oyun” gibi kısıtlamalar ile aranılan içeriği daha rahat bulunabilmesi sağlanmış.

Yeni güncellemeyle performansı gözle görülür bir şekilde artmış.Video geçişlerinde, video ve video resimlerinin yüklenmesinde oldukça hızlanmış.

Ayrıca takip Aboneliklerin kanalına girdiğimizde bizi farklı renkler karşılıyor.Durum çubuğunun da bu renge dönüşmesi ile uygulama ekranda bir bütünmüş gibi görünüyor.Burada keşke diyeceğimiz bir yanı ise sanal tuşların bulunduğu kısmın olduğu gibi kalması.Google anlaşılmaz bir şekilde üreticilerin sanal tuşlu cihazlar üretmeye zorlamasına karşın sanal tuş ile ilgili hiçbir geliştirme yapmıyor.Keşke sanal tuşların olduğu bölüm şeffaf olsaydı da, bizde ekrandan daha fazla yararlana bilseydik.

Son olarak izlediğimiz videolarda yayınlanan reklamlar mobil cihazlar için artık çok daha farklı görüntülenerek oluşacak rahatsızlığın önüne geçilmeye çalışılmış.Küçük reklamlarında artık mobil sürümde yayınlanmaya başlandığını da bildirelim.

google playe git

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin