Ana SayfaHaberYouTube,...

YouTube, Uygulama Üzerinden Müziklerin Kontrol Edilmesini Sağlayacak Bir Özellik Test Ediyor

YouTube, Uygulama Üzerinden Müziklerin Kontrol Edilmesini Sağlayacak Bir Özellik Test Ediyor

YouTube, Uygulama Üzerinden Müziklerin Kontrol Edilmesini Sağlayacak Bir Özellik Test Ediyor

YouTube, Uygulama Üzerinden Müziklerin Kontrol Edilmesini Sağlayacak Bir Özellik Test Ediyor

YouTube‘da müzik dinlerken veya müzik videoları izlerken, teknoloji devi çevrimiçi olarak daha iyi bir deneyim için sizi her zaman YouTube Müzik‘e geçmeye teşvik eder, ancak şimdi 9to5Google‘a göre YouTube, “Dinleme Kontrolleri” adı verilen bazı temel özelliklerini test etmektedir. YouTube‘un ana uygulamasında video akışını ve izlemeyi bu özellik sayesinde eskisinden çok daha harika bir deneyim haline getircek.

Bir müzik videosu oynatacağınız zaman, YouTube videonun altında “Dinleme Kontrollerini Göster” olarak etiketlenmiş küçük bir çubuk gösterecek ve bu çubuğa dokunduğunuzda önce şarkı / video adını ve kanalın adını gösterecektir. Bu açılır pencerenin ardından, iki pencerenin kenarlarında 10 saniye ileri ve geri düğmelerinin bulunduğu ve önlerinde iki ok bulunacağı ve sözde videoyu biraz hareket ettirmenize yardımcı olacak çeşitli seçenekler gelecektir. ileri veya geri. Bununla birlikte, ilginç bir davranış, son düğmenin mevcut şarkınızın başlangıcı yerine önceki videoya geri döndüğünü görür.

Tüm bu üç temel seçenek, beğen, kaydet ve hız olarak etiketlenmiş olarak sunulacak. Beğen ve kaydet başlangıç ​​amaçlarına hizmet ederken, yalnızca hız seçeneği 0.25 ile 2x arasında değişen artışları olan oynatma hızını ayarlar.

Bu “Dinleme kontrolleri”, normal video penceresinin altındaki sayfanın üst kısmında, normal gibi oynatılan ve temizleyiciyi gösteren bir “Premium” özellik olarak etiketlenir. Bu yeni özellik, içeriği bir hoparlöre yayınlarken de çalışır.

Bu, bu kontrol seçeneklerinin yalnızca Premium aboneler için mevcut olduğu anlamına gelir, ancak bu özelliğe yalnızca iOS üzerinden Premium kullanıcılar tarafından erişilebildiği ve YouTube‘un Android sürümlerinde mevcut olmadığı fark edilmiştir. Bunu göz önünde bulundurarak, bunun YouTube tarafından bir özellik için hala devam eden bir test olduğu ve şu anda yalnızca birkaç cihaz için kullanıma sunulduğu anlamına gelir.

YouTube‘un ana uygulamasının dinleme kontrol özelliklerini edinme süreci, YouTube Müzik Uygulaması için faydalı olacak, çünkü yeni özellikler üzerinde daha iyi bir kontrol deneyimleyerek, kullanıcılar şarkı dinlemek ve şarkı videoları oynatmak için YouTube müziğine geçmeye daha fazla teşvik edilecek. Şimdiye kadar Google, insanları Premium aboneliklere dahil olan özel uygulamayı açmaya bile teşvik etti.

Tüm bunların dışında, yeni tanıtılan kullanıcı arayüzü, bazı kişilerin ana istemcide ses dinlemeye o kadar aşina olduğunu, YouTube‘un nihayet rahatlattığını ve optimize edilmiş bir uygulama içi deneyim oluşturduğunu ve Google‘ın bunu ücretli bir avantaj haline getirdiğini öne sürüyor. yükseltmeleri teşvik etmek ve ayrıca reklamları kaldırır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin