Ana SayfaHaberYouTube'un...

YouTube’un TikTok Rakibi Shorts, ABD’de Genişliyor

YouTube’un TikTok Rakibi Shorts, ABD’de Genişliyor

YouTube’un TikTok Rakibi Shorts, ABD’de Genişliyor

YouTube’un TikTok Rakibi Shorts, ABD’de Genişliyor

Geçtiğimiz sonbaharda YouTube, TikTok’la doğrudan rekabet eden kısa biçimli bir video platformu olan Shorts‘u tanıttı. Dünyanın her yerinden YouTube kullanıcıları Shorts’ları görüntüleyebilirken, yalnızca Hindistan‘daki YouTube uygulamasında yerleşik olarak bulunan Shorts oluşturma araçlarına erişim sağlayabiliyordu. Şirket, Shorts beta sürümünün ABD‘ye yayıldığını duyurmasıyla bugün değişiyor. Birçok Google sürümünde olduğu gibi, bu da önümüzdeki “birkaç hafta” içinde kademeli olarak sunulacak.

Shorts Hindistan‘da piyasaya çıktığında, ilk olarak Vine tarafından popüler hale getirilen “çok segmentli” kamera, kullanılacak bir müzik kataloğu, metin, hız ayarları vb. Dahil olmak üzere kısa biçimli video yapmak için beklenen araçlara sahipti. Yerleşik kamera ile çekim yaparken şortlar hala 15 saniye ile sınırlıdır, ancak 60 saniyeye kadar video yükleyebilirsiniz. ABD’nin piyasaya sürülmesiyle YouTube, birçoğu sese odaklanan birkaç akıllı yeni özellik ekledi. . YouTube artık yüzlerce plak şirketi ve yayıncıdan müzik lisanslarına sahip. Bunlara Sony, Warner Group ve Universal‘ın “büyük üçü” de dahil. Bu, Short‘unuzun arka planı olarak koymak istediğiniz hemen hemen her popüler müziğe erişebileceğiniz anlamına gelir.

Tüm bu güncellemeler bugünden itibaren YouTube kullanıcılarına sunulmaya başlanacak, ancak hesabınıza ulaşması ne kadar zaman alacağının görülmesi gerekiyor. ABD veya Hindistan dışında bir ülkedeyseniz beklemeniz gerekecek. YouTube, Short oluşturma araçlarının diğer ülkelere ne zaman gideceğini henüz söylemedi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin