ZTE Nubia Çerçevesiz Telefon Konsepti Gün Yüzüne Çıktı

ZTE Nubia Çerçevesiz Telefon Konsepti Gün Yüzüne Çıktı

ZTE Nubia Çerçevesiz Telefon Konsepti Gün Yüzüne Çıktı

ZTE Nubia Çerçevesiz Telefon Konsepti Gün Yüzüne Çıktı

Son dönemde Çinliler bir yarışın içindeğmişçesine çerçevesiz telefon çıkarmaya başladılar. En son olarak da ZTE Nubia çerçevesiz telefon konsepti gün yüzüne çıktı.

Çin menşeli MyDrivers sitesi sızdırılan çerçevesize yakın bir ekrana sahip olan telefonun alışık olduğumuz telefonlardan biraz daha farklı bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Genel olarak çerçevesiz yapıya sahip olan telefonların en büyük sorunu ön kamera ve ahizeye uygun bir yer bulunamamasından ötürü absürt yerleşim ve kullanışsız teknolojileri telefonda görmemiz şeklinde oluyordu.

nubia-cercevesiz-telefon-konsepti_03 nubia-cercevesiz-telefon-konsepti_04

Ancak Nubia buna çok bilindik ve kullanışlı bir çözüm getirmiş. Hepimizin aşına olduğu kızaklı yapısı bu telefonda klavyeyi gizlemek için değil, ön kamera ve ahizeyi gizlemek için kullanılmış. Gün içerisinde her zaman kullanılmayan ön kamera ve ahize bölümü bu kızaklı yapı sayesinde gerekli olduğu zaman çıkartılıp kullanılıyor. İşimiz bittiğinde de kızak aşağı çekilerek çerçevesiz ekran rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Görsellerden de görüleceği üzere bu kızak yapısından dolayı biraz kalınca olan telefonun ekranı da çok büyük değil (Tahminimizce 5 inç seviyelerinde). Onun dışında Tip-C konnektör, 3.5mm kulaklık girişi, parmak izi okuyucu bulunan telefonun arka kapak bölümü farklı renk ve materyal seçeneklerine sahip.

nubia-cercevesiz-telefon-konsepti_01 nubia-cercevesiz-telefon-konsepti_02

Henüz telefonun gerçek mi, yoksa anonim kişiler tarafından çizilmiş bir tasarımlar mı olduğu bilinmiyor ancak telefonun oranı, yenilikçi dizaynı ve sızdıran sitelerin söylediklerine dayanarak gerçek bir konsept çalışma olduğunu ilerleyen günlerde çalışır vaziyette bunun gibi bir telefon göreceğimizi söyleyebiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin